Pohlavní choroby 

Když se bavíme o pohlavních chorobách, myslíme pod tím obyčejné infekční onemocnění pohlavních orgánů, které se přenáší pohlavním stykem, tělesnou blízkostí, ale také společným používáním ručníku či žiletky. Doufáme, že „nepotřebujete“ cítit bolest při milování na to, abyste zjistili, že tam dole máte akutní problém.

Jakmile na sobě zpozorujete svědění, neobvyklý výtok, vyrážky, případně bolest, měly byste rovnou navštívit lékaře. Na sex, dokud trvá léčba, zapomeňte. Jednak byste si tím přitížily a oddálily vyléčení, jednak přece nechcete nakazit svého partnera. Pokud jste tedy nemoc nedostaly od něj. V tom případě je důležité, abyste se oba důkladně uzdravili – v opačném případě vás čeká dlouhý, nepěkný a svědící ping-pong.

Myom

Myomy jsou nezhoubné kulaté nádory, které se nejčastěji vyskytují na děloze a které dokážou velmi hnusně znepříjemnit život ženy. Bolestivý pohlavní styk je pomalu ten nejmenší problém, který s sebou přináší tato nemoc. Krvácení mimo menstruace, velké bolesti, zvýšené riziko potratu a neplodnost – to vše je následkem myomu. Pokud na sobě zpozorujete tyto příznaky, co nejdříve se obraťte na lékaře!

Zánět močových cest

Bolestivé, otravné a neskutečně nepříjemné. Když čurání bolí, bolí i sex. Při milování se dráždí i močová trubice, což dokáže proměnit rozkoš na úpornou touhu „nepustit to“ přímo v posteli. Pokud nechcete, aby se vám nemoc znovu a znovu vracela, raději vydržte v celibátu, dokud se pořádně nevyléčíte.

Psychické bloky

Pokud bolest při sexu nemá navenek žádný fyzický důvod, v pozadí může stát i psychika. Nespokojenost se svým tělem, špatné vzpomínky, přísná náboženská výchova, různá traumata či strach z otěhotnění mohou způsobit dokonce i takzvaný „vaginismus“ – mimovolní křeč pochvy, který znemožňuje nebo ztěžuje pohlavní styk. Dobrá zpráva je, že většiny bloků se můžete zbavit pomocí psychoterapie – je potřebné o tom jen mluvit, mluvit a mluvit.

Ve vašem vztahu to až tak neklape

Dnes je již většina hloupých stereotypů o ženské sexualitě naštěstí odbourána. Ale stále netřeba podceňovat svou intuici: dobrý sex pravděpodobně nebudete mít s každým. Lidské tělo je velmi přesný stroj, který si své partnery pečlivě vybírá. I mužské, ale hlavně ženské tělo citlivě reaguje na problémy ve vztahu – trhlinky v duševní rovině se okamžitě odrazí i na té fyzické.

Mykóza

Choroboplodné kvasinky zbožňují tmavá a vlhká místa. Velmi rády proto zahnízdí i ve sliznici vagíny, kde způsobují klasické „chutné“ symptomy:

  • svědění,
  • pálení,
  • otok,
  • zarudnutí,
  • bílý tvarohovitý výtok.

Základem prevence mykózy je hygiena, nízká hladina cukru v krvi a udržování optimálního pH v pochvě. S tím vám pomůže speciální emulze Gentle Day, vyvinutá pro intimní hygienu.

Na přemnožení choroboplodných bakterií a jiných mikroorganismů třeba myslet hlavně během menstruace. Sáhněte proto po aniontových vložkách či tamponech, které zajišťují přirozenou dezinfekci i v citlivých dnech cyklu.