Bez bolesti bychom využily náš čas lépe

Přesně tak. Žádné bolesti břicha ani křeče, které nás přinutí dát si tabletku a ležet v posteli. Přitom všem se nám ještě objeví bolest hlavy, v kříži nebo nevolnost. A teď si představte, že tyto bolesti a problémy nemáte. Minimálně bychom ušetřily na tabletách, ale určitě bychom ten čas, co jsme zkroucené v klubíčku, strávily nějak prospěšněji. A tím navazujeme hned na další odstavec.

Více příležitostí pro sport

Kdyby nás nebolelo břicho, nepřišly bychom o náš sportovní trénink nebo o plavání. I když je pravda, že pohyb nám může pomoci při menstruačních bolestech, kolika z nás se vždy chce vyjít ven a začít běhat?

Méně hádek s přítelem

To, že si naše tělo prochází během měsíce různými fázemi, nemusíme rozebírat. Naše výkyvy nálad jsou někdy odstrašující. Jsme přecitlivělé, podrážděné a náš PMS je postrach pro všechny chlapy. Měsícem bez menstruace bychom si ušetřily minimálně pár hádek s přítelem.

Více kávy a sladkostí

Dámy, pokud jste to ještě neslyšely, kofein má povzbuzující účinky a může zesílit bolesti během menstruace. I cukr nám může situaci ještě zhoršit. Větší množství zkonzumovaného cukru způsobuje změny nálady. A takový alkohol může zase zhoršit bolest hlavy. Takže bez menstruace bychom mohly jíst tyto potraviny bez omezení (tedy pokud se právě nechystáme hubnout).

Krásnější pleť

Ano, přesně po tomto touží tolik žen. Vyrážka na čele, na bradě, prostě všude. Říkáme si, kdy to už skončí? Za její vznik je odpovědný testosteron. Před menstruací se zvýší jeho množství a naše pleť se začne více mastit. Proto se nám na tváři objeví ty ošklivé červené věci. Tak bez tohoto bychom se určitě obešly.

A co sex?

Pro některé ženy je pohlavní styk během ženských dnů zcela tabu a pro některé je to přirozené. V každém případě, pokud máme menstruaci první či druhý den, na milování s partnerem si určitě netroufne žádná z nás. Takže musíme čekat.

Druhým stresovým momentem je, když jsme ten sex měly, ale po menstruaci ani vidu, ani slechu.

Podívejme se na to z druhé strany

Když se podíváme výše, vidíme několik negativ. Pravděpodobně mnoho z těch věcí nezměníme, možná pouze zmírníme. A i když jsme někdy pořádně rozzlobené z to, co musíme každý měsíc snášet, díky menstruaci můžeme mít děti. A právě to je ten důvod, proč bychom měly být rády, že máme své dny. Je to jakýsi symbol zdraví ženy.

Navštivte náš eshop s kompletní nabídkou produktů intimní hygieny a spodního prádla.