Co má meditace společné se sexem?

Meditace se v posledních letech stala velmi oblíbenou aktivitou, která pomáhá lidem najít klid a zbavit se stresu v tomto hektickém světě. Jak funguje? Jednoduše si sednete nebo lehnete na nějaké klidné místo a začnete sledovat své tělo a dech. Můžete se zaměřit i na zvuky okolí, barvy nebo pachy. Důležité je neřešit minulost ani budoucnost a věnovat veškerou svou pozornost momentu TADY A TEĎ.

Toto pravidelné cvičení vám pomůže i po sexuální stránce vašeho života. Mnozí z nás se se svým partnerem milují spíš mechanicky a ze zvyku. Řekněme si upřímně, kdy jste se naposledy oddávala sexu tak, že jste prožívala danou chvíli naplno, s očima otevřenýma dokořán, užívajíc si každý dotek a každý vzdech? Meditace vás naučí být přítomný v daném okamžiku a do hloubky prociťovat své tělo. Najednou při sexu nebudete přemýšlet o tom, co bude k večeři, ale budete se soustředit na krásu svého partnera, vůni jeho kůže a na to, co všechno to dělá s vaším tělem.

Proč byste to měla zkusit?

Studie dokazují, že ženy, které pravidelně meditují, mají výrazně lepší sexuální život. Tak proč to nezkusit? Nemáte co ztratit! Zde je několik benefitů meditace, které vás určitě přesvědčí:

Zbavíte se stresu a sex si tak víc užijete

Po těžkém dni v práci nebo s dětmi doma je sex asi to poslední, na co myslíte. Máte-li hlavu plnou starostí, určitě si milování s partnerem neužijete. Meditace vám pomůže zbavit se nahromaděného stresu a napětí, takže sex bude mnohem příjemnější a přirozenější. A vás ani nenapadne, že vás ještě před několika minutami něco trápilo.

Procítíte svoje tělo a snáze dosáhnete orgasmus

Víte, co máte v posteli ráda? Co zbožňuje váš partner? Pravidelnou meditací objevíte nejtajnější zákoutí svého těla a při sexu se tak pustíte do dobrodružné cesty za hledáním orgasmu. Ale nebude to jen o vyvrcholení. Nejenže zjistíte, který dotyk vás roztřese, který vám je nepříjemný, ale dokonce objevíte nové erotogenní zóny vašeho milého. Sex si začnete mnohem víc užívat a budete ho brát jako hru. Orgasmus přijde sám a postupně jako třešnička na dortu. 

Zvýší se váš sexuální apetit

Protože meditace přispívá k celkové psychické pohodě a začnete díky ní odhalovat nové vjemy, stanete se i přirozeně hladovými po sexu. Najednou zjistíte, jaké je milování skvělé a co všechno vám daná chvíle přináší. Žádný stres, jen přítomný okamžik plný lásky a zábavy. Kdo by to nechtěl každý den místo snídaně?

S partnerem si budete mnohem bližší

Sex je o spojení dvou lidí. Proto dobrý sex nemůže se vztahem udělat nic jiného, než ho oživit, dát mu jiskrua otevřít nové nevídané horizonty. S partnerem se vrátíte do těch starých dob, kdy bylo vše jen o vás dvou, a možná váš vztah posunete na zcela jinou úroveň. Tak či onak, budete si bližší a společně se pustíte do nového dobrodružství.

Jak a kdy meditovat?

Důležité je začít. Meditujte postupně a o samotě. Najděte si tiché místo, pusťte si relaxační hudbu, zhluboka dýchejte a se zavřenýma očima sledujte své tělo. Jak vám proudí vzduch do plic, jak ho vydechujete, kde v těle cítíte napětí, jaké zvuky slyšíte, jaké vůně se kolem vás šíří. Nic neanalyzujte. Jen vše potichu sledujte. V začátcích bude obtížné tuto pozornost udržet, ale časem se z 5 minut stane půlhodina a více.

Druhým krokem je meditace s partnerem. Můžete jen tak sedět spolu na jedné posteli, případně se opírat zády a zaměřit svoji pozornost právě na tuto spojenou část vašich těl. Intenzivní meditaci můžete zažít i v případě, že si s partnerem sednete proti sobě, chytíte se za ruce a budete si navzájem hledět do očí. Mohou se vyplavit slzy, smích nebo jakékoliv jiné emoce. Bude to silné, slibujeme.

Pro pokročilé tu máme poslední krok a tím je meditace během sexu. Vše, co jste se o svém těle naučili při samostatné nebo partnerské meditaci, můžete nyní uplatnit během milování. Najednou to bude jiné a návod vlastně ani potřebovat nebudete. Všechny smysly budou doširoka otevřené, orgasmy intenzivní a vy nebudete chtít skončit. Nebude existovat nic, jen vy a on. Váš intimní vesmír.

Tak co, jste připravená změnit svůj sexuální život k lepšímu? Zapalte svíčky, použijte esenciální oleje a překvapte ho sexi krajkovaným prádlem, které najdete i v našem Gentle Day e-shopu. A nezapomeňte, existujete jen TADY A TEĎ, tak mu ukažte kouzlo meditace na jeho vlastní kůži.