Letní období přináší s sebou radost z koupání v bazénech a moři, ale pro ženy může být toto období i obdobím zvýšeného rizika vzniku mykóz. Mykózy jsou infekce způsobené houbami a postihují zejména teplé a vlhké prostředí, které je v letních měsících častým faktorem. Existuje však několik způsobů, jak chránit zdraví žen a zachovat jejich jemnost, přičemž se dá sáhnout i po ekologických produktech.

Rizika spojená s koupáním v bazénech a moři:

Koupání v bazénech a moři může ženám přinášet nejen osvěžení, ale bohužel také některé zdravotní problémy. Tato prostředí mohou být znečištěna bakteriemi a houbami, které se mohou přenášet na pokožku a sliznice. To může vést k rozvoji mykóz, zejména v intimní oblasti.

Chránění zdraví žen v letním období:

Hygienická opatření: Důležitým prvkem je důkladná osobní hygiena. Po koupání v bazénech či moři se doporučuje okamžitě osprchovat, aby se odstranily nečistoty a potenciální patogeny z povrchu pokožky. Při mytí intimní oblasti se doporučuje používat jemné a neutrální pH výrobků, které neporušují přirozené prostředí a ochranný kyselý plášť pokožky.

Emulze Gentle Day® na intimní hygienu

Ochrana imunitního systému: Silný imunitní systém je důležitým faktorem při odolávání infekcím. Zdravá strava, dostatek spánku a vyhýbání se stresu mohou posílit imunitu. Přírodní doplňky, jako například probiotika, mohou pomoci udržet vaginální flóru v rovnováze a bránit růstu škodlivých mikroorganismů.

Používání ekologických produktů: Při volbě hygienických produktů bychom měli dbát na jejich složení a kvalitu. Ekologické produkty často obsahují přírodní a biologicky rozložitelné složky, které jsou šetrné k životnímu prostředí i naší pokožce. Při výběru intimních hygienických vložek, tamponů nebo mycího gelu je dobré upřednostňovat produkty bez umělých vůní a chemikálií, které mohou dráždit kůži.

Produkty Gentle Day jsou označeny zdravotním certifikátem Made for Health.

Mykózy mohou představovat nepříjemné problémy pro ženy v letním období, ale existuje několik způsobů, jak se chránit a udržovat zdraví a jemnost. Dodržování hygienických opatření, posilování imunitního systému a používání ekologických produktů jsou důležitými klíčovými faktory. Vybírejme si péči o sebe s ohledem na naše zdraví, životní prostředí a jemnost vaší pokožky.