Tak, jak je během pandemie důležité dbát na ochranu před viry a bakteriemi nošením roušky na obličeji, neměli bychom zapomínat ani na ochranu našich intimních partií. Vždyť "šuškorouško" (náš název pod ochrannou známkou :-)) my ženy používáme přirozeně už léta a ani si jeho důležitost neuvědomujeme. Připomeňme si, v čem tkví pozitiva intimek a proč je přímo žádoucí používat je denně.

Voňaváááá

Vlhkost mezi nohama nemusí být vždy jen příjemná a znamenat přípravu na sexy chvíle. Jsou prostě momenty, kdy se opravdu hodí "být v suchu". V létě se potíme více a kromě paží či stehen, pořádně se zpotit dokážeme i "tam dole". Samotná vagína sice neobsahuje potní žlázy, ale její vnější okolí ano. Stejně se umíme zapotit při intenzivním sportu či v stresové situaci. Řešení je jednoduché, použít prodyšnou intimku. Kromě pocitu svěžesti získáme i ochranu spodního prádla. Pokud si vybereme aniontové intimky ze 100% biobavlny, naše citlivé partie budou dýchat iv parném létě díky vynikající cirkulaci vzduchu.

Vždy připravena!

V případě, že nemáte cyklus jako hodinky nebo naopak menzes právě očekáváte každým dnem, použitím intimky si nezpůsobíte nehodu. Vždyť načež se stresovat a kontrolovat kalhotky každou chvíli? Intimky se stejně hodí i při závěru periody, kdy se ochrana prádla při těch cenách vyplatí. Ale připravenost jsme mysleli i těm sexy stylem. Pokud nemáte sex v plánu ale objeví se Bred, zda Fero, vy jako sebevědomá a svobodná žena si ho chcete užít. Lehké. Odbehnite se vyčurat a strhněte rychle intimku a jděte na to. Kalhotky zůstanou čisté. A když to bude truhlíci co už nezavolá ... Všichni děláme chyby.

Vlhkost je OK

Věděli jste, že denně může naše vagína vyprodukovat až okolo 5 ml tekutiny? Výtok je prostě normální a přirozená věc. Zvlhčení pochvy je přímo žádoucí a je znakem toho, že naše hormony fungují na jednotku. Ano, je fajn rozlišovat mezi "dobrým" a "špatným" výtokem. Bílý, průhledný, nažloutlý či dokonce růžový je úplně v pořádku. Stejně i konzistence lepkavá, táhlý, kluzká či krémová. Jiný je výtok po menstruaci, jiný zase během ovulace. Tehdy je průhledný, je ho poměrně hodně a je řídký, aby se díky němu mohli šikovné spermie co nejrychleji proplížit do dělohy. Ale pozor pokud vám jeho vůně připomíná vůni Vltavy, či vánočního kapra. Tehdy vás možná navštívila paní svině mykóza.

Hnusné bakterie

Není výtok jako výtok. Až 75% žen se během svého života setká s vaginální mykózou, či bakteriální infekcí. Tu mohou způsobit i tanga, které nám bakterie z konečníku zanesou tam, kde je mít rozhodně nechceme. Každá to minimálně jednou zažila. Svědění až bolest, otok a výtok, který je prostě jiný. Zpozornět bychom měli, pokud je zelenkavý či našedlý, případně zapáchá nebo má hrudkovitou konzistenci. Návštěva lékaře je určitě na místě. Zatímco se z toho ale dostanete (obvykle to trvá pár dní) zmíněných nepříjemných příznaků perfektně poslouží aniontové intimky nové generace Gentle Day, které mají antibakteriální a protizánětlivé účinky. Zároveň jsou také skvělou volbou z preventivního hlediska, jejich denním nošením výrazně snížíte možnost infekce či mykózy. Dokáží absorbovat až 50 ml tekutin a své unikátní vlastnosti si udrží až 20 hodin.