Muži vs. ženy

Pokud se podíváme na to z hlediska muže a ženy, v obou případech jsou typy, kterým sex během menstruace nevadí a kterým naopak překáží. Při ženách se není čemu divit. Zejména v prvních dnech menstruace řešíme úplně jiné věci než sex. Tedy bolesti břicha, silné krvácení a podobně. No častokrát nepohrdneme ani my a necháme se zlákat našimi pudy nebo přemlouváním od přítele. A jdeme i na červenou.

Sex nás dokáže uvolnit tak, že zapomeneme na menstruaci i na bolest a je nám pak lépe. Co se týče mužů, tak většina obětuje pohled na trošku krve a sex bude mít stůj co stůj. A zase někteří si raději chvíli počkají, aby se této situaci vyhnuli. Vyčkají, dokud to bude příjemnější jim i jejich přítelkyni.

Pojďme se podívat na to, co říkají lékaři

Lékaři tvrdí, že pokud jsou oba partneři zdraví, nevidí problém v tom, aby měli poměr během menstruace. Zároveň ale doporučují, abyste dodržovali hygienu, protože menstruační krev je ideální místo pro množení bakterií. I děloha je méně odolná vůči zánětu kvůli odlučování výstelky z její dutiny. Pokud dodržíte potřebnou hygienu, sex by neměl být problém.

Navštivte náš eshop pro ženy.

Výhody sexu během menstruace

Žena je během menstruace mnohem citlivější, což se může projevit i v posteli. Prožívá vše intenzivněji - dotyky, polibky i pohlavní styk. Dokonce i orgasmus se může dostavit jednodušší. Partner by měl být ale v každém případě na vás ohleduplný. Jak jsme již zmínili, sex během menstruace může povolit křeče a bolesti břicha.

Jaké jsou nevýhody?

Měli byste používat kondom. A to ze dvou důvodů. První se týká nechtěného těhotenství. I během menstruace je zde možnost, že můžete otěhotnět. A druhým důvodem jsou infekce. Během krvácení jste náchylnější na různé infekce, bakterie i plísně. Měli byste být tedy opatrní a chránit sebe i partnera. Myslete na to zejména v prvních dnech menstruace.