Anionové vložky

Poté, co přivedete miminko na svět, se vaše porodní cesty přirozeně čistí a zbavují všeho nepotřebného. Proto je důležité, abyste s sebou měla sbalené vysoce absorpční vložky, které zachytí všechno do poslední kapky. Skvělou volbou jsou poporodní anionové vložky, které mají délku až 36 centimetrů a díky extra savému jádru pohltí 3 až 4krát víc tekutiny než klasické vložky. Takže se nemusíte bát protečení ani v noci nebo při ležení v posteli. Tyto vložky neobsahují žádné škodlivé látky jako chlór nebo parfém, a proto jsou vhodné i pro citlivou a alergickou pokožku. A co je na nich nejlepší? Jejich součástí je anionový pásek, který má antibakteriální a protizánětlivé účinky. Všechny poporodní ranky tam dole budou chráněny před množením bakterií a nepříjemných pachů. 

Jemný gel na intimní hygienu

Mytí intimních partií je po porodu velmi důležité. Doporučuje se proplachovat je vždy, když je to možné, dokonce i po močení nebo stolici. Určitě však víte, že vaše pokožka bude po vší té námaze velmi citlivá. Proto k jejich mytí potřebujete přípravek, který bude jemný a nedráždivý. Emulze Gentle Day je vhodná ke každodennímu mytí a díky obsahu kyseliny mléčné, řebříčku obecného, jeřabiny ptačí a podbělu léčivého budete mít jistotu, že se o vás postarají bylinky s protizánětlivými a antibakteriálními vlastnostmi. Neobsahuje žádné škodlivé chemikálie a její pH 5 - 5,5 odpovídá přirozenému prostředí vašich intimních partií. Tuto emulzi můžete dokonce použít na celé tělo, takže stačí, když si do tašky hodíte jen ji, a nemusíte s sebou vláčet zbytečná mýdla a sprchové gely.

Bambusové ubrousky

Pro některé ženy jsou časté sprchování nebo používání běžného toaletního papíru kvůli bolestem a podráždění nemyslitelné. V těchto případech vám pomohou vlhčené ubrousky, které jsou jemné na dotyk a výrazně usnadní vaši intimní hygienu. Doporučujeme použít bambusové ubrousky s výtažkem z organického aloe vera a vitaminu E, které zabezpečí hydrataci a uklidnění pokožky tam dole. Velmi jemný a ekologický bambusový materiál dokáže absorbovat až o 60 % více tekutiny než bavlna, a má dokonce protizánětlivé účinky. Dají se využít i k čištění těla nebo obličeje, takže jsou jednoduše skvělou první pomocí na toaletě nebo nočním stolku. 

Bavlněné eko kalhotky

Vaše pokožka potřebuje po porodu dýchat. Pokud byste používala nekvalitní spodní prádlo, mohou se k vám nastěhovat nebezpečné bakterie, které následně  způsobí zdravotní problémy. A to je to poslední, co po porodu potřebujete! Ekologické bavlněné kalhotky jsou vyrobeny z organické bavlny, která je vysoce prodyšná a díky povrchové úpravě s iony stříbra vám poskytnou dokonalou ochranu a hygienu. Gynekologové je doporučují zejména ženám náchylným k vaginálním infekcím, takže jako poporodní prevence jsou pro vás tou nejlepší volbou. Jejich součástí je i šikovná kapsa, která schová křidélka vložek. Zvenku nebudou viditelné a vložka tak zůstane skrytá před cizíma očima.

Držíme vám při porodu palce a doufáme, že naše malé tipy vám pomohou při zotavení se z vaší nejhezčí životní úlohy. Pokud byste do své porodní tašky chtěla přidat několik potřebných kousků intimní hygieny, klikněte na náš Gentle Day e-shop a nakupte z pohodlí svého domova.