Kdo je za tím?

Původců způsobujících zdravotní problémy může být několik. Nejpřesněji dokáže problém identifikovat lékař. Asi nejčastější problém, s nímž pacientky přicházejí k lékaři, jsou kvasinky. Ty způsobují svrbění a výtoky, které se svou konzistencí podobají tvarohu. Mykóza se může objevit i po užívání antibiotik, často ji mají i těhotné ženy.

Za svrběním se může rovněž skrývat virové onemocnění herpes simplex, které způsobuje i puchýře a které si s partnerem můžete přenášet během pohlavního styku. Problémy však způsobují i streptokoky a stafylokoky. Proto je návštěva lékaře důležitá, aby určil léčbu přesně na váš problém.

Problém je třeba řešit hned

Neléčené infekce se mohou rozšířit a proniknout až do vejcovodů. V horších případech začnou vznikat srůsty, které by mohly způsobit i neplodnost. Při včasném zachycení problému se však určitě vyléčíte a zabráníte tak dalším komplikacím. Až 75 % žen se minimálně jednou za život léčí na vaginální mykózu. A dokonce víc než polovina z nich se trápí s touto infekcí opakovaně.

Tipy pro prevenci před výtoky a svrběním

Zjistěte si více o materiálu vložek, které používáte.

Nevhodný výběr vložek vám může způsobit zdravotní problémy. Jestliže používáte vložku, která je z neprodyšného nebo syntetického materiálu, vzniká riziko vzniku ideálního prostředí pro množení bakterií. Tyto bakterie následně způsobují záněty, svrbění, pálení při močení, mykózy a podobně.

Vložka by měla mít bavlněný povrch, který bez problémů propouští tekutinu a nevyvolává alergické reakce. I recyklované papíry, které se nacházejí v některých vložkách, mohou být kvůli svému složení zdraví škodlivé.

Parfémované vložky voní, ale…

...rovněž mohou způsobovat problémy. Parfémované vložky, dokonce i toaletní papíry, zapříčiňují zarudnutí pokožky na intimních místech. Mnoho žen si tyto problémy nedokáže vysvětlit, ale problém se může skrývat právě v přidaných parfémech.

Péče o intimní partie s Gentle Day


Představte si, že ženy mívají menstruaci 30 až 40 let. Během tak dlouhého období si vaše pokožka zaslouží kvalitní péči. Skvělou prevencí před infekcemi a záněty jsou vložky Gentle Day. Díky anionovému pásku s turmalinovým krystalem mají antibakteriální a protizánětlivé účinky. A jak to funguje? Turmalin dokáže vlivem vašeho těla produkovat aniony (záporně nabité iony kyslíku) a rovněž malé množství infračerveného světla. Díky tomu zmírňuje příznaky svrbění, pálení i zápach. 

Produkty Gentle Day se mohou používat během intimních problémů, dokonce i po gynekologických operacích. Povrch vložky vůbec nedráždí vaši pokožku.

 

 

Protože jsou vyrobeny ze 100% bavlny, resp. netkané textilie, nejsou chemicky bělené ani parfémované, mohou se používat při alergiích a citlivé pokožce. Budete-li kromě vložek používat i Emulzi Gentle Day, udržíte si optimální pH a obnovíte přirozené prostředí v intimní oblasti.
Buďte k sobě jemné a dopřejte si tu nejjemnější péči s Gentle Day. Nyní můžete využít i naši zvýhodněnou nabídku rozšířenou o produkty intimní hygieny, ale i další produkty důležité pro vaše zdraví, jako je spodní prádlo ze 100% bavlny či vitaminy a jemná rouška. Kompletní nabídku produktů nové generace najdete zde.