Střídání menstruačního cyklu nezpůsobuje jen tělesné změny. Výrazně též působí na naši psychiku, množství energie a emocionální rozpoložení, které se často odrazí i na našem výkonu v práci. Možná se cítíte zmateně, ale nemusíte se bát, stačí, abyste svůj menstruační cyklus pochopily, a můžete ho jednoduše využít ve svůj prospěch. Práce vám tak půjde od ruky, protože budete přesně vědět, ve kterých dnech uplatníte svoje silné stránky nejlépe, a podle toho si můžete zorganizovat celý měsíc. Jste zvědavé jak? Čtěte dále!

Menstruační fáze: Věnujte se sebereflexi a analýze

Tato fáze začíná prvním dnem menstruace a trvá přibližně 3 až 6 dní. Hladina hormonů je totálně nízká a to způsobuje, že se cítíme velmi unavené, bez energie a vyhledáváme spíš samotu. Během této fáze je skvělé reflektovat na všechny události minulého měsíce. Jak se vám dařilo v práci? Splnily jste všechny úlohy? Jak vycházíte s kolegy? Kam byste se chtěly pracovně posunout? Dovolte si odpočinout a vynechejte během tohoto období důležitá střetnutí nebo teambuildingy. Zkuste se ztišit, nechat si čas k utřídění myšlenek a pomalu nabírejte energii na zbytek měsíce. Abyste se během těchto dní nemusely stresovat i jinými věcmi, nezapomeňte používat vysoce absorpční anionové vložky, které se příjemně nosí a  zabrání protečení či případným červeným nehodám.

Folikulární fáze: Dejte průchod své kreativitě 

Předovulační nebo tzv. folikulární fáze probíhá přibližně mezi 7. až 12. dnem cyklu. Je to období, kdy začne stoupat hladina estrogenu v těle a vy opět pocítíte vlnu nové energie. Jednoduše se po namáhavé menstruaci budete cítit jako znovuzrozená. Právě v těchto dnech bude vaše kreativní stránka v rozpuku a vy budete sršet samými skvělými nápady. Můžete se pustit do nových projektů, věnovat se brainstormingu nebo přednášet před plným hledištěm. Ano, ani to pro vás nebude žádný problém! Budete sršet sebevědomím a nikdo vás nebude moci zastavit.

Ovulace: Předveďte svoje komunikační schopnosti

Jakýmsi pomyslným vrcholem celého menstruačního cyklu jsou přibližně 3 dny ovulace. Vajíčko prochází vejcovody a doufá, že bude oplodněno. Hladina estrogenu dosahuje své maximum a chemie mozku způsobuje to, že vaše verbální schopnosti jsou tehdy na nejvyšší možné úrovni. A nejen to. Protože vaše tělo je schopné přijmout spermii, dává to najevo i otevřeností vůči okolí a podvědomým sváděním. To je ten správný okamžik, kdy si promluvit s šéfem o zvýšení platu, svolat poradu nebo naplánovat mítink s klientem, který jste tak dlouho odkládaly. Proč? Protože budete na všechny působit sebevědomě, bezstarostně a přesvědčivě. 

Luteální fáze: Zpomalte a dokončete své úlohy

Jestliže vajíčko nebylo během ovulace oplodněno, tělo se opět začne připravovat na menstruaci. Tato luteální fáze trvá asi od 18. do 28. dne cyklu. Hladina estrogenu opět klesá a naopak hladina progesteronu stoupá. To má utlumující efekt na náš organismus, takže vaše tělo i mysl se zpomalí a začnou se chystat na pomyslný odpočinek. Během tohoto období byste měly dokončit všechny rozjeté projekty, protože během menstruace na ně nebudete mít dostatek energie. A to je dobře! Protože právě teď se váš mozek soustředí víc na detaily než na vymýšlení velkých idejí.

Poznat svůj menstruační cyklus je obrovská výhoda, která vám pomůže s pracovním výkonem tak, že to skutečně hravě zvládnete. Stačí sledovat svoje tělo, nálady a kolísání energie. Nebo si nechejte poradit našimi radami uvedenými výše. Držíme vám palce.