Těhotná nebo ne?

Za zpoždění menstruace se může skrývat hned několik důvodů. V první řadě je ale třeba vyloučit nebo potvrdit těhotenství. A to zjistíte díky těhotenským testem nebo návštěvě gynekologa. V každém případě zpoždění menstruace o týden, ještě neznamená, že jste těhotná. Počkejte alespoň 2 týdny a až potom navštivte gynekologa.

Stresssss!

Stres dokáže s vámi zamávat až natolik, že vaše menstruace nepřijde včas. Nervová soustava, štítná žláza, psychická a taktéž i fyzická zátěž ... to vše ovlivňuje menstruační systém. Napětí, náročné problémy v práci či v osobním životě s vámi zakolísají. A přesně to se stane i s menstruací.

Zdravotní problém, léky ...

Za problémem s menstruací se může skrývat i strašák jménem cysta. Příznakem toho, že máte cystu, může být krvácení v různé intenzitě, bolestivý pohlavní styk, ale i mnoho dalších věcí. O této problematice jsme podrobněji psali v článku o bolavých vaječnících.

Také stačí, že prochladne a dostanete zánět močových cest nebo infekci. I to může posunout vaše krvácení na později. I některá antibiotika dokáží ovlivnit cyklus ženy. Když přijdete ke gynekologovi s problémem opoždený menstruace, jeho první otázky většinou znějí: Jste těhotná? Brali jste v poslední době nějaké léky?

A co vaše váha?

Velmi jste přibrali nebo zhubli? I to mohlo mít dopad na vaši menstruaci. V některých případech se dokonce takovým ženám krvácení vytratí úplně. Musí pak podstoupit léčbu u gynekologa. Problémy s menstruací mívají i sportovkyně, které fyzicky příliš zatěžují své tělo.

Nevím, kdy to přijde ...

Pokud momentálně netušíte, kdy dostanete menstruaci, noste intimky. Jsou záchranou právě v takových situacích. Vyzkoušejte intimky Gentle Day, které mají aniontový pásek. Ten bojuje proti bakteriím a zánětům. Povrch vložek je ze 100% bavlny a zajistí vám skvělou cirkulaci vzduchu. Žádný zápach ani nepříjemný pocit.

Objevte více produktů intimní hygieny v našem eshopu.